Eliminacje rejonowe XXIV Regionalnego Przeglądu Pieśni „Śląskie Śpiewanie”

Miejski Ośrodek Kultury w Lędzinach serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w tegorocznej edycji Śląskiego Śpiewania – eliminacje rejonowe odbędą się 25.04.2017 r. w sali “Piast” w Lędzinach od godz. 10:00. To już XXIV Regionalny Przegląd Pieśni ” Śląskie śpiewanie” im. prof Adolfa Dygacza.

Do pobrania:

RegulaminPobierz plik

Karta zgłoszeniaPobierz plik

Eliminacje rejonowe XXIV Regionalnego Przeglądu Pieśni „Śląskie Śpiewanie”

Założenia programowe konkursu uwzględniają popularyzację śpiewania tradycyjnych pieśni naszego regionu oraz przybliżenie postaci i twórczości ludowej Stanisława Hadyny i innych śląskich kompozytorów. Przesłuchania i konkurs główny – otwarte dla publiczności, ogłoszenie wyników, uroczyste wręczenie dyplomów i nagród oraz koncert laureatów odbędą się w dniu 25 września 2017 roku, w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie.

Związek Górnośląski, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny i Telewizja TVS serdecznie zapraszają także do wzięcia udziału w XXIV edycji Regionalnego Przeglądu Pieśni im. prof. Adolfa Dygacza „Śląskie Śpiewanie”. Tegoroczne przeglądy rejonowe odbędą się w Czerwionce-Leszczynach, Cieszynie, Suszcu, Lędzinach, Zabrzu, Łaziskach Górnych, Katowicach Łubnianach i Piekarach Śląskich.

Konkurs i przegląd pieśni są pielęgnowaniem i rozwijaniem tradycji śpiewaczych regionu śląskiego i prezentacją śląskich pieśni ludowych. Są festiwalem różnorodności pod względem doboru repertuaru oraz jego interpretacji i opracowań muzycznych. Uczestników jednoczy chęć podtrzymania regionalnej tradycji muzycznej, odkrywania na nowo bogactwa, piękna i szlachetności śląskiej pieśni, w tym utworów i kompozycji Stanisława Hadyny. Wszystko to sprzyja umacnianiu więzi młodego pokolenia z Małą Ojczyzną.

Zapraszamy aktywnie działające zespoły w naszym powiecie do uczestnictwa w przesłuchaniach. Jeśli kochasz śpiew i muzykę, jeśli jest Wam bliska nasza kultura, obyczaje i zwyczaje … to serdecznie ZAPRASZAMY!!!