III Międzyszkolny Turniej Wiedzy Ekologicznej

W piątek 28 września o godzinie 9.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Lędzinach rozpoczął się III Międzyszkolny Turniej Wiedzy Ekologicznej. Tak jak w poprzednich latach czteroosobowe drużyny z trzech lędzińskich szkół podstawowych rywalizowały ze sobą w sześciu konkurencjach.

Uczniowie rozpoczęli od rozwiązania testu 25 pytań dotyczących ekologii. W kolejnych konkurencjach drużyny projektowały znak dotyczący oszczędzania energii, układały rymowankę pod hasłem „jesteśmy ekologiczni”, popisywały się znajomością mapy administracyjnej Polski a także układały rozsypankę dotyczącą drzew ich liści i owoców. Ostatnia konkurencja polegała na prezentacji pracy wykonanej wspólnie przez członków poszczególnych drużyn. Praca zatytułowana „ekologiczne drzewko szczęścia” była formą przestrzenną wykonaną z ekologicznych materiałów.

III Międzyszkolny Turniej Wiedzy Ekologicznej

Jury w składzie:

• Piotr Buchta – przewodniczący komisji
  • Jolanta Wasielewska – członek komisji
  • Krzysztof Bednarczyk – członek komisji

w wyniku podliczonych punktów przyznali następujące miejsca:

• I miejsce – Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym nr 4 w Goławcu
  • II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Lędzinach
  • III miejsce – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach.

Nagrody dla wszystkich uczestników oraz szkół ufundowała Firma Partner – współorganizator trzeciej edycji Międzyszkolnego Turnieju Ekologicznego, zaś puchary i dyplomy Miejski Ośrodek Kultury.