Miejski Ośrodek Kultury ze Światowymi Dniami Młodzieży

Miejski Ośrodek Kultury zorganizował dla młodych atrakcje kulturalne i nie tylko. Włączyliśmy się w uroczyste spotkania młodych i wspieraliśmy ich spotkania. Największą atrakcją jaką udało nam się zorganizować to był koncert zespołu Claret Gospel z Wybrzeża Kości Słoniowej. Razem z gminą Chełm Śląski finansowaliśmy koncert muzyki gospel, który był główna atrakcją spotkania młodzieży w naszym Dekanacie Lędziny. Trzy gminy: Lędziny, Chełm Śląski i Imielin połączyły siły i umiejętności organizatorskie i stworzono przecudowne przedsięwzięcie artystyczne – spotkanie młodych na Farskich Ogrodach. Młodzież wspólnie się bawiła i wychwalała Pana. Koordynatorką w naszym Dekanacie z ramienia kościoła była siostra Aneta – s. Boromeuszka z Lędzin.

Światowe Dni Młodzieży

Na scenie Farskich Ogrodów zaprezentowały się również: Orkiestra Dęta z Imielina, „Taniec uwielbienia” z Chełmu Śląskiego i zespół „Znajomi” z Lędzin. Wszyscy radośnie się bawili i wychwalali Pana.

Światowe Dni Młodzieży

O godzinie 20:30 na Wzgórzu Świętego Klemensa rozpoczęło się Nabożeństwo dla wszystkich młodych gdzie modlitwom i wychwalaniu Pana towarzyszyła Schola wraz z muzykami – instrumentalistami utworzona z uzdolnionej artystycznie chętnej młodzieży Lędzin i Imielina. O godzinie 21:37 wypuszczono światełko do nieba uniesione przez balon przygotowany przez członków LOK. Pan Franciszek Musioł z ogromnym zaangażowaniem przyłączył się wraz z członkami LOK do ŚDM. Podczas modlitwy zapadła cisza, cisza modlitewna gdzie każdy w skupieniu modlił się za ofiary zamachów na Bawarii. Po nabożeństwie ks. Józef Kracla – gospodarz kościoła – proboszcz zaprosił młodych do swojej świątyni.

Piknik dla Młodych

23 lipca na Placu Farskim zorganizowano „Piknik dla młodych”. W trakcie pikniku prezentowały się trzy zespoły wokalne: „ Lędzinianki” ( nasza chluba regionalna w przepięknych strojach ludowych), „Mikosy” i „Ikarband”. Organizatorem pikniku był MOK i MBP. Na mieszkańców i ich gości czekała również niespodzianka – malarstwo emocjonalne. Każdy mógł wyrazić swoje emocje poprzez barwę i pędzle.

MOK wspierał technicznie wszystkie działania na miarę swoich możliwości i potrzeb organizatorów.