Misio Tulisio czyli bajka o przyjaźni i tolerancji

9 sierpnia w sali widowiskowej „Piast”, w ramach programu realizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury i Gminę Lędziny, odbyło się kolejne spotkanie z teatrem. Tym razem dzieci miały okazję zobaczyć bajkę pt. „Misio-Tulisio”. Główna bohaterka Kasia ma swoje ukochane pluszaki. Każdy jej przyjaciel pochodzi z innego państwa, dzięki czemu dzieci miały okazję poznawać nowe języki . Mimo tego, że dziewczynka wszystkie pluszaki traktuje na równi, to Króliczek Zazdrośniczek wciąż jest nadąsany, obrażony, uwielbia dokuczać innym i nie potrafi się niczym dzielić. Kiedy nadchodzą urodziny Misia Tulisia, znajomi przygotowują dla niedźwiadka przyjęcie niespodziankę, ale Króliczek Zazdrośniczek robi wszystko, aby ją zepsuć i skłócić ze sobą przyjaciół. Dzieci i Kasia musiały nauczyć Króliczka, że przyjaźń ma wielką wartość, a szacunek należy się każdemu- bez względu na jego pochodzenie czy wygląd. Przyjęcie niespodziankę na szczęście udało się uratować.

Misio Tulisio

Po przedstawieniu dla dzieci przygotowano animacje pt. „ Na farmie” dzieci po przekłuciu balona miały karteczkę z pytaniami , naśladowały dźwięki zwierząt. Odbyła się zabawa z chustą klanza, oraz gry i zabawy ruchowe takie jak: przeciąganie liny, zabawa z piłkami.

Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci na kolejny spektakl do sali „Piast”, dnia 16 sierpnia o godzinie 10:30. Tym razem dzieci będą oglądały przedstawienie pt. „ Dobre wychowanie z nami zostanie”.