Otwarcie nietypowej wystawy fotograficznej na „Placu Farskim”

Budynek Placu Farskiego, a dokładnie klatka schodowa został obwieszony fotografiami. Nietypowo wyeksponowana wystawa – „jak świeżuteńkie pranie artystyczne przypięte klamerkami” to prace członków Koła Fotograficzno-Graficznego, działającego i tworzącego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Lędzinach. Jej otwarcie nastąpiło 14 lutego 2017 roku, zaś uroczystości towarzyszył koncert zespołu „Radość”. Wystawa będzie dostępna od 14.02.2017 r. do 28.02.2017 r.

Otwarcie nietypowej wystawy fotograficznej na „Placu Farskim”

Fot. Marcin Iciek

Instruktor koła Adam Rzechuła mówił: – Spotykamy się w Miejskim Ośrodku Kultury od niecałego roku –dyskutujemy o fotografii, uczymy się obrabiać graficznie zdjęcia i tworzymy wspólnie dzieła. Wymieniamy się doświadczeniami i spostrzeżeniami. Każdy z nas coś wnosi do naszej grupy i wspólnie realizujemy nasze pasje. Najważniejsze są rozmowy i wymiana doświadczeń. Każdy ma swoje przemyślenia i kierunek działania. Dlatego nasze spotkania są bardzo wartościowe i budujące. Wspólnie wzajemnie się „ nakręcamy i tworzymy” . Ważna jest również obsługa sprzętu. Dobre zdjęcia można robić zarówno na drogim aparacie, jak i na telefonie komórkowym. Trzeba jednak poznać funkcjonalność sprzętu, jakim dysponujemy. Razem często wgryzamy się w instrukcje obsługi i poznajemy zachwycający świat techniki. Wystawa zdjęć to prace sześciu osób – najaktywniejszych i najpilniejszych bywalców koła: Karoliny Biełka, Arkadiusza Nenko, Jerzego Jarosza, Adama Kanickiego, Joanny Dudy, Macieja Fajlhauera. Każda z prac jest inna, ma swoje piękno i zachwyca.

Otwarcie nietypowej wystawy fotograficznej na „Placu Farskim”

Fot. Marcin Iciek

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia holu – klatki schodowej „ Placu farskiego” by poczuć sztukę powstającą na zajęciach koła fotograficznego działającego przy MOK w Lędzinach. Autorom prac serdecznie GRATULUJEMY wspaniałej wystawy.