Poszukiwania – wystawa malarstwa Pawła Pientki

W październiku w holu Urzędu Miasta w Lędzinach oglądać będzie można wystawę prac Pawła Pientki. Jest to pierwsza wystawa młodego artysty, którego niekwestionowany talent plastyczny wielokrotnie był zauważany i nagradzany w ramach rozlicznych konkursów plastycznych. Jak przyznaje sam autor, pomysły na obrazy biorą się z potrzeby chwili. Duży wpływ na charakter prac mają uczucia, emocje przeżywane w trakcie tworzenia. Malarz uwiecznia to, co uważa za piękne, godne uwagi.

Poszukiwania – wystawa malarstwa

Wystawa będzie mieć charakter mieszanki różnych stylów, prezentować będzie szeroki wachlarz tematyczny: od lekkich jak akwarela wizerunków przyrody po ikony. W pewien sposób będzie to połączenie dwóch światów – magicznego, pełnego tajemnic i codziennego, z nutką fantazji. Spotkają się ze sobą dwie rzeczywistości – sacrum i profanum. Poszukiwania – to najwłaściwsza definicja zbioru prac Pawła.

Paweł Pientka to absolwent Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. Gustawa Morcinka w Lędzinach, obecnie uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach. Swoja pasje plastyczne rozwijał pod okiem Beaty Stelmach. Paweł jest laureatem licznych konkursów plastycznych, w tym konkursu „Kreatywna pocztówka” pod patronatem Jerzego Buzka i „Dziennika Zachodniego”.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy „Poszukiwania” 10 października o godzinie 15.30 w holu siedziby Urzędu Miasta (ul. Lędzińska 55).