Relacja z „Imprezki na Trawce”

27.07.2012 roku Miejski Ośrodek Kultury zorganizował pierwszą „ Imprezkę na Trawce” – w zamyśle organizatorów impreza przeznaczona była stricte dla młodzieży. Przygotowania do imprezy trwały długo i starannie, ponieważ miała to być impreza, która zadowoli nawet najbardziej wymagającą młodzież.

Imprezka na trawce

Na scenie w ogródku Miejskiego Ośrodka Kultury już od godzin porannych rozpoczęły się przygotowania do imprezki: technicy przygotowywali sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy , pracownice MOK dekoracje, zaprzyjaźnieni z MOK wolontariusze, rozkładali ławy, stoły, wspierali przy wypełnianiu ankiet. Po południem powstawały kolejno stoiska z watą cukrową, popcornem, zabawkami,słodyczami, kiełbaską z grilla. Dodatkowo na zaproszenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Lędzinach przyjechało Stowarzyszenie Sfora z Tychów- działalność tegoż Stowarzyszenia opiera się na szerzeniu wiedzy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz obrony cywilnej. Za cel Stowarzyszenie postawiło sobie organizację szkoleń i kursów pierwszej pomocy,w ramach szerzenia wiedzy z zakresu obrony cywilnej chce wrócić do tradycji zawodów międzyszkolnych z przysposobienia obronnego. Do ogródka Miejskiego Ośrodka Kultury zawitała pani artysta plastyk Renata Wojcieszek , która wyczarowywała na papierze portrety osób. Oczywiście nie mogło odbyć się bez dmuchańców i tu znowu nie zawiodło Centrum Badań i Dozoru Górnictwa Podziemnego w Lędzinach, które ufundowało dla wszystkich dmuchańca w postaci Coloseum, gdzie każdy chętny mógł stoczyć „ walkę Gladiatorów”. Miejski Ośrodek Kultury aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić „ Imprezkę na Trawce” przygotował loterię, gdzie głównymi nagrodami były 4 koszulki polo(ufundowane przez Urząd Miasta w Lędzinach), z autografami gwiazd wieczoru czyli: Dawida Podsiadło, Anny Antonik, Ewy Kapały, Jakuba Sikory. Dodatkowo każdy z uczestników, który wypełnił ankietę dotyczącą imprezki, otrzymał ufundowane przez Urząd Miasta Lędziny opaski odblaskowe z napisem „ Imprezka na trawce- Lędziny 2012” Już przed przed godziną 17.00 zaczęła schodzić się tłumnie nie tylko młodzież, ale i ku zaskoczeniu organizatorów zjawiali się rodzice z dziećmi, osoby starsze. Nadeszła godzina 17.00 imprezkę rozpoczął młody ale bardzo utalentowany lędzinianin Robert Myalski grający pod pseudonimem artystycznym D.J In Griss. Na godzinę 18.00 organizatorzy zaprosili zespół Blue Band Blues, który w tym roku prezentuje się na scenach w całej Polsce, przy tej okazji warto dodać, iż zespół zakwalifikował się na Rawę Blues Festiwal w katowickim spodku. Po godzinnym koncercie Jakub Sikora- uczestnik programu „ Mam talent”, zagrał parę solówek na harmonijce i wylosował szczęśliwca, który otrzymał w/w koszulkę z autografami. Po losowaniu przyszła kolej na chyba najbardziej oczekiwaną przez żeńską widownię gwiazdę czyli Dawida Podsiadło- zwycięzcę II edycji programu „X factor”, po nim zaprezentowały się Anna Antonik- uczestniczka programu „X factor” , oraz Ewa Kapała- uczestniczka programu „ Bitwa na głosy”. Każda z wymienionych wcześniej osób tradycyjnie losowała szczęśliwca po odbiór koszulki. Po występach dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Lędzinach – Joanna Figura w imieniu Burmistrza Miasta przekazała list gratulacyjny i małe upominki dla utalentowanych lędzińskich artystek, a także dla zespołu Blue Band Blues. O godzinie 20.00 na scenie pojawili się dwaj bracia Kamil i Patryk Załachowscy, którzy w tanecznych i skocznych rytmach rozbawiali publiczność do godziny 21.30. Właśnie w tym czasie na scenie pojawił się Łukasz Urbisz, działający pod pseudonimem D.J Kree, którego od początku inspirują przede wszystkim mocne undergroundowe brzmienia, którym jest wierny do dziś. O godzinie 22.00 przyszedł czas na rozstanie i podziękowanie za liczny udział i świetną zabawę w „Imprezce na trawce”. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy…… Po wpisach na stronie lędzińskiego Facebook;a, a także na ankietach jakie uczestnicy wypełniali w trakcie trwania imprezy można stwierdzić, że ten rodzaj imprezy to strzał w dziesiątkę. Mam tylko nadzieję, że „ Imprezka na Trawce” na stałe zagości nie tylko w kalendarzu Miejskiego Ośrodka Kultury ale i w kalendarzach każdego z mieszkańca Lędzin. Miejski Ośrodek Kultury pragnie serdecznie podziękować wszystkim wykonawcom i uczestnikom za mile spędzony czas. Lędzińska publiczność nigdy nas nie zawodzi.