Spotkanie instruktorów i uczestników kół zainteresowań

W piątek 25 maja o godzinie 17.00 w sali widowiskowej “Piast” odbyło się spotkanie instruktorów i uczestników kół zainteresowań zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury. W części artystycznej przybyli na piątkowe spotkanie mogli podziwiać występy uczestników tańca klasycznego i nowoczesnego, a także wysłuchać wiązanki popularnych utworów rockowych w wykonaniu uczestników koła gitarowego. Wokalnie zaprezentował się zespół dziecięco młodzieżowy “Radość” i zespół regionalny “Lędzinianie”.

Spotkanie instruktorów i uczestników kół zainteresowań

W czasie spotkania Pani Dyrektor Joanna Figura podziękowała za całoroczną pracę przybyłym instruktorom. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Na zakończenie części artystycznej koło fotograficzne przedstawiło efekt współpracy z Gimnazjum nr 1 w Lędzinach – zdjęcia inspirowane znanymi dziełami sztuki malarskiej. Koło graficzne zaprezentowało najciekawsze fotomontaże oraz zdjęcia wykonane w czasie wizyty przedstawicieli szkół partnerskich projektu Comenius w ramach współpracy z Szkołą Podstawową nr 1 w Lędzinach. Koła plastyczne zaprezentowały zdjęcia z zajęć garncarskich, a także przygotowały mini wystawę prac malarskich oraz przestrzennych form z gliny i papieroplastyki.

Wszystkim uczestnikom, ich rodzinom serdecznie dziękujemy za sumienną całoroczna pracę i duże zaangażowanie. To Wy “stworzyliście atmosferę” pracy artystycznej w naszym ośrodku.

Podsumowując całoroczną pracę kół informujemy, że w ofercie zajęć (październik 2011 – maj 2012) jak w poprzednich latach znalazły się zajęcia plastyczne, rękodzielnicze, szachowe, fotograficzne, krawieckie, gitarowe, taniec klasyczny, język rosyjski, modelarstwo, rytmika i joga. Ofertę wzbogaciły nowe zajęcia: język włoski, zumba, taniec nowoczesny, aerobik, koło graficzne i regionalne. W tym roku przy MOKu działały zespoły muzyczne: “Blue Band Blues”, zespół regionalny “Lędzinianie”, zespół dziecięco-młodzieżowy “Radość” oraz chór kameralny “Pro arte et Musica”.

Wszystkich zaangażowanych w kulturę i życie artystyczne naszego miasta zapraszamy na kolejny sezon zajęć artystycznych w roku szkolnym 2012/2013 już od października. Młodzież i dzieci zapraszamy również serdecznie na zajęcia letnie z MOK, które rozpoczynamy od 2 lipca 2012 w Ośrodku Kultury, Gimnazjum nr 1 w Lędzinach i w Zespole Szkół na Goławcu.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Lędzin do aktywnej współpracy.