Kontrast

Czcionka A A A

kup bilecikkupbilecik.pl Znajdziesz nas na

Turniej szachowy o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Lędzinach

Listopad był miesiącem bogatym w wydarzenia szachowe. W Lędzinach nie tylko wyłoniono drużynowych oraz indywidualnych mistrzów szkół podstawowych oraz gimnazjów, ale odbyły się i inne imprezy. M.in. w dniu 19 listopada blisko 60 miłośników rywalizacji na gońce oraz skoczki stanęło do walki w turnieju o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Lędzinach. Zawody rozegrane w siedzibie tegoż MOK sędziowali Józef Kaleta oraz Tomasz Kołakowski.

Szachiści rywalizowali w kategoriach do lat 12, do lat 18 oraz otwartej. W tej ostatniej, podzielonej na kategorie mężczyzn i kobiet, wśród panów tryumf odnieśli zawodnicy przyjezdni. Pierwsze miejsce wywalczył Grzegorz Koś z Łazisk Górnych, który wyprzedził bierunianina Piotra Oćwieję oraz Jana Skutelę z Lędzin.

Wśród pań rywalizację w kategorii „open” zdominowały uczennice Gimnazjum nr 2, które w komplecie zajęły podium: Magdalena Króliczkowska, Agata Arendarska oraz Wiktoria Tom. W gronie zawodników do lat 18, trzy czołowe miejsca padły łupem miejscowych szachistów z tą różnicą, że na co dzień reprezentujących różne okoliczne szkoły. I tak, na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Pudzianowski (PZS Lędziny), który wyprzedził Arkadiusza Łyszcza (LO Bieruń Stary) oraz Ireneusza Łyszcza (Gimnazjum nr 1 Lędziny).

Spośród najmłodszych zawodników najlepiej spisał się Sebastian Smoleń z Szkoły Podstawowej nr 4 na Goławcu, wyprzedzając innych lędzińskich zawodników: Grzegorza Niesyto z SP nr 3 oraz Szymona Freitaga z SP nr 1.

Na koniec odnotujmy także doby start wspomnianego na wstępie Tomasza Kołakowskiego w VII Szachowym Turnieju o Puchar Sołtysa Zabrzegu (zorganizowanym przez miejscowy klub szachowy LKS „Strażak”) rozegranym w systemie 9-rundowym w dniu 17 listopada, w którym to lędziński szachista zajął drugie miejsce, ustępując zaledwie o pół punktu zwycięzcy, tj. Kacprowi Kotasowi z Czechowic-Dziedzic.

Tekst: Marcin Podleśny