„Wakacje bez uzależnień” z MOKiem

Wakacyjne szaleństwa z MOK rozpoczęte. Pierwszy tydzień za nami.

W pierwszym tygodni zajęć letnich na dzieci z naszego miasta czekało bardzo wiele atrakcji. Wśród najciekawszych można było znaleźć zajęcia artystyczne – stacjonarne, przedstawienie profilaktyczne, spotkanie ze Strażakami, Strażą Miejską, a także można było zaszaleć w wodnym świecie Aquadromu w Rudzie Śląskiej.

Dzieci pierwszego dnia tworzyły arcydzieła plastyczne, a także uczestniczyły w grach sportowych pod bacznym okiem opiekunów. Dzieci i młodzież z ogromnym zaangażowaniem tworzyły dzieła artystyczne, jak również zacięcie rywalizowały w rozgrywkach sportowych.

Przedstawienie edukacyjne

Drugi dzień to profilaktyka przedwakacyjna, która zawierała przedstawienie edukacyjne – przestrzegające przed niebezpieczeństwem czyhającym na dzieci w okresie wakacji, a także odbyły się prelekcje dotyczące właściwego zachowania w chwilach zagrożenia dla życia dzieci podczas wakacyjnych szaleństw. Prelekcje poprowadzili strażacy z OSP Lędzin i Komendant Straży Miejskiej w Lędzinach Jan Słoninka.

Aquadrom w Rudzie Śląskiej

Trzeciego dnia dwa autokary – prawie 100 dzieci pojechało na wycieczkę do Aquadromu do Rudy Śląskiej. Tam dzieci pod okiem instruktorów zażywały kąpieli.

Wszystkie atrakcje są ufundowane przez Urząd Miasta Lędziny, a zorganizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Lędzinach.

Serdecznie zapraszamy dzieci wypoczywające w mieście do aktywnego udziału w zajęciach. Chętnych zapraszamy do siedziby głównej Miejskiego Ośrodka Kultury w Lędzinach ul. Hołdunowska 39, tel. 323267833.