Wakacje z Miejskim Ośrodkiem Kultury

Prawie dwa tygodnie wyczekiwanych wakacji za nami. Miejski Ośrodek Kultury skutecznie zadbał, aby dla dzieci nie był to czas stracony. Jak co roku MOK przygotował program dla trzech placówek, w których działają czterdziestopięcio osobowe grupy. Dzieci przez całe wakacje mogą uczestniczyć w zajęciach na Goławcu, Szkole Podstawowej nr 1 (lipiec), Gimnazjum nr 1 (od 6 sierpnia) oraz w siedzibie ośrodka przy ulicy Hołdunowskiej.

Wakacyjny cykl spotkań rozpoczął się od wizyty inspektora Marcina Paszka, przedstawiciela straży miejskiej. Inspektor rozmawiał z dziećmi o bezpiecznym zachowaniu
i udzielił im cennych rad dotyczących bezpieczeństwa w czasie wakacji.

Od początku wakacji odbywają się plastyczne i sportowe zajęcia stacjonarne (2 i 3 lipca), na których dzieci i młodzież mogą rozwijać swoje talenty, poszerzać zainteresowania oraz aktywnie spędzać czas.

4 lipca odbyła się wycieczka do Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach oraz Muzeum Miasta Mysłowice. W Muzeum Pożarnictwa mogliśmy oglądać między innymi samochody pożarnicze, konne wozy pogotowia, mundury i hełmy. W kolejnym muzeum dzieci poznały ciekawe fakty historyczne dotyczące kultury materialnej, dziejów politycznych
i gospodarczych, sztuki i tradycji dawnych i dzisiejszych mieszkańców Mysłowic.

9 lipca odbyły się kolejne spotkania sportowe i plastyczne, połączone z zabawą na placu zabaw. Następnego dnia dalej dbaliśmy o sportowego ducha naszych podopiecznych, tym razem na basenie. Oprócz tego, jak co środę, o godzinie 10:30 w kinie „Piast” odbyła się projekcja filmu w ramach repliki Festiwalu Filmów dla Dzieci. W minioną środę mogliśmy obejrzeć obraz holenderskiego reżysera M. Petersa pt.: „Pozdrowienia od Mike’a”. Na koniec cyklu filmowego rozlosujemy atrakcyjne nagrody dla uczestników lędzińskiego mini – festiwalu.

11 lipca dzieci miały szansę bliskiego obcowania z naturą z Zagrodzie Żubrów
w Pszczynie. Oprócz zwiedzania obiektu, uczestnicy wycieczki zobaczyli film przedstawiający historię żubrów na tamtejszych ziemiach. Następnie spacerem przez park udali się do skansenu, gdzie mogli się przekonać jak wyglądało życie ich przodków.

Jeśli chcesz, aby Twoja pociecha uniknęła wakacyjnej nudy i twórczo wykorzystała wolny czas, odwiedź nas! W placówce na Goławcu są jeszcze wolne miejsca. Serdecznie zapraszamy.