„Wesele Figara” w Operze Krakowskiej

Miejski Ośrodek Kultury w Lędzinach zaprasza serdecznie wszystkich miłośników muzyki klasycznej na wyjazd do Opery Krakowskiej w dniu 27.10.2013 r. W programie wyjazd o godzinie 15.30. od około 17.00 czas wolny, o godzinie 18.30 rozpoczęcie „Wesela Figara”. Czas trwania 3 godziny 20 minut ( w tym 2 przerwy). Planowany powrót godzina 22.30- 23.00.

Całkowity koszt wyjazdu 70,00 zł. Serdecznie zapraszamy.

Choć od premiery w wiedeńskim Burgtheater 1 maja 1786 minęły ponad dwa stulecia, „Wesele Figara” nie traci na atrakcyjności. Jest arcydziełem teatru operowego. Mistrzowski scenariusz Lorenza da Ponte według znakomitej, a jednocześnie proroczej wobec nadciągających wydarzeń Rewolucji Francuskiej komedii Pierre’a Beaumarchais’go i muzyka – olśniewająco lekka, zmysłowa, odzwierciedlająca napięcia akcji, czuła na nastroje, nasycona humorem… przynoszą niepowtarzalną całość. „Wesele Figara” jest komedią o wartkiej, pełnej niespodziewanych zwrotów intrydze erotycznej i znakomicie nakreślonymi portretami ludzkimi. Co więcej, jest pierwszym dziełem operowym, w którym odbija się krytyka stosunków społecznych.

Twórcy naszej inscenizacji pozostają wierni mozartowskiemu dziełu. Akcentują jego ponadczasowe walory, w tym szczególnie prawdziwość charakterów, uczuć i relacji między postaciami. Nie unikają przy tym treści społecznych, wpisanych w historię mariażu Figara i Zuzanny. W doborowej obsadzie premiery spektaklu wystąpi jako Hrabia Almaviva Mariusz Kwiecień, solista Metropolitan Opera.