← Wszystkie wydarzenia

Wystawa malarstwa Darii Stanclik

Od 4 sierpnia 2015 roku w holu Urzędu Miasta trwa wystawa obrazów Darii Stanclik. Serdecznie zapraszamy!

Daria Stanclik urodzona 18 czerwca w Tychach. Mieszkanka Lędzin. Absolwentka Liceum Ogólnokształcącego o profilu matematyczno-fizyczno-informatycznym w Bieruniu Starym. Obecnie studentka drugiego roku na wydziale Architektura Wnętrz i Wzornictwo na kierunku Architektura Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Prywatnie od 5 lat wegetarianka i miłośniczka zwierząt. Interesuje się sztuką i sportem.

Wystawa prezentuje część twórczości autorki z ostatnich dwóch lat. Tematem wystawy jest „kolor”, który jest motywem przewodnim obrazów. Prace, które przedstawia nie są jednoznacznie powiązane z żadną tematyką ani nurtem w sztuce, ponieważ sama jeszcze poszukuje swojego stylu.