Wyniki IV Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Jasełek

W sali widowiskowej „Piast” 20 stycznia 2012 roku odbył się IV Przegląd Kolęd, Pastorałek i Jasełek. Jury w składzie Danuta Piwowarczyk, Dagmara Kupczyk, Katarzyna Skulska przesłuchało 23 podmioty wykonawcze.

IV Przegląd Kolęd, Pastorałek i Jasełek

Oceniano wykonawców biorąc pod uwagę dobór repertuaru, interpretację, dykcję, technikę wokalną, aranżację, kompozycję oraz ogólny wyraz artystyczny. W wyniku podliczonych głosów jury przyznało następujące miejsca:

W kategorii: duety, soliści:

I miejsce: Sylwia Maria Lipka II miejsce: Bartłomiej Kaszuba III miejsce: Julia i Zuzanna Czudaj

W kategorii: zespół wokalny:

I miejsce: Zespół Pieśni i Tańca “Iskierki” II miejsce: Zespół dziecięco-młodzieżowy “Radość” III miejsce: Zespół wokalny “Cantemus”

W kategorii zespół wokalno-instrumentalny:

I miejsce: Zespół wokalno-instrumentalny “Collage” II miejsce: Zespół wokalno-instrumentalny “Koniczynki” wraz z towarzyszącym zespołem tanecznym “Tupiące nóżki” III miejsce: Zespół wokalno-instrumentalny “Ton Formacja”

W kategorii “Grupa jasełkowa”:

I miejsce: Grupa teatralna “Pneuma”

Jury postanowiło przyznać następujące wyróżnienia: 1. Maria Ferdyniok, 2. Zespół śpiewaczy “Iskierkowa Familia”, 3. Zespół wokalny z Zespołu Szkół w Lędzinach Goławcu, 4. Grupa teatralna “Magiczna Górka”.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a laureatom gratulujemy. Już dziś zapraszamy wszystkich mieszkańców Lędzin i okolic na Przedstawienie Jasełkowe w wykonaniu Teatru Komanderów 27 stycznia (piątek) o godzinie 18.00 w sali widowiskowej „Piast”. Przed Jasełkami odbędzie się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów zwycięzcom IV Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Jasełek.