Wyniki V Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Jasełek

Dnia 18 stycznia 2013 roku w sali widowiskowej „Piast” w Lędzinach odbył się V Przegląd Kolęd Pastorałek i Jasełek. W przeglądzie wzięło udział 14 podmiotów wykonawczych.

Jury w składzie: Piotr Zawadzki, Joanna Wicik, ks. Krzysztof Sontag, Damian Holecki oceniało wykonawców, biorąc pod uwagę następujące kryteria:

• w przypadku solistów i zespołów: dobór repertuaru, interpretacja, dykcja, technika wokalna, aranżacja i kompozycja, ogólny wyraz artystyczny
  • w przypadku zespołów jasełkowych: reżyseria, scenografia, rekwizyty, kultura żywego słowa, ruch sceniczny, ogólny wyraz artystyczny.

Wyniki V Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Jasełek

W wyniku podliczonych głosów jury przyznało następujące miejsca:

w kategorii zespół wokalny, wokalno-instrumentalny, schola:

• I miejsce: Zespół regionalny „Laryszoki”
  • II miejsce: Zespół dziecięcy „Radość”
  • III miejsce: Zespół dziecięcy „Koniczynki”

w kategorii duety, soliści:

• I miejsce: Magdalena Sikora

w kategorii zespoły jasełkowe:

• I miejsce: Zespół teatralno – muzyczny „Wilkowyjki”
  • II miejsce: Zespół jasełkowy „Słoneczne promyki”
  • III miejsce: Grupa teatralna „Pneuma”

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a laureatom gratulujemy. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Lędzin i okolic na Uroczystą Galę Przeglądu 25 stycznia 2013 roku o godzinie 17.00 w sali widowiskowej „Piast”, w czasie którego odbędzie się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów zwycięzcom. Atrakcją wieczoru będą jasełka „Góralskie Kolędowanie” w wykonaniu zespołu „Romanka” z Sopotni Małej.