Konkurs Pięknego Pisania Piórem – finał wojewódzki

Głównymi organizatorami byli: Oddział Śląski Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Księgarzy, Miejski Ośrodek Kultury w Lędzinach i Firma Parker, zaś Patronat Honorowy nad konkursem objęła Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach JM Rektor prof. zw dr hab. Antoni Cygan.

Konkurs „Pięknego Pisania Piórem” był przeprowadzony po raz pierwszy w woj. śląskim i przebiegał dwuetapowo lokalnie i na szczeblu wojewódzkim. W konkursie mogły uczestniczyć wszystkie samorządowe instytucje kultury jak również placówki edukacyjne. W pierwszym etapie uczestnicy pisali prace w domu, przyozdabiali je rysunkami, ornamentami i przesyłali do lokalnych organizatorów danego powiatu. Po zakończeniu I etapu eliminacji komisja konkursowa wybierała laureatów I, II, III miejsca, którzy zmierzyli się w rywalizacji pięknego charakteru pisma w Katowicach w dniu 22.11.(sobota w godzinach 10.30-12.30 ) podczas Targów Książki w SPODKU, gdzie odbył się I Wojewódzki Konkurs „Pięknego Pisania Piórem”.

W konkursie „Pięknego Pisania Piórem” wzięło udział prawie 200 uczestników , zaś w finale uczestniczyły 22 osoby – nagrodzone w I etapie konkursu.

Jurorami konkursu byli:

• przewodnicząca komisji: dr Anna Machwic- Adamkiewicz – Dziekan Wydziału Projektowego ASP w Katowicach,

zaś członkami komisji:

• prof. ndzw. dr hab. Adam Pociecha – Kierownik Katedry Form Przemysłowych ASP Katowice,
  • Jan Kasprzyk – Przewodniczący oddz. Śląskiego OSK,
  • Joanna Figura – dyrektorka Miejskiego Ośrodka Kultury w Lędzinach.

Zwycięzcami eliminacji wojewódzkich zostali:

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne Jury przyznało dwa miejsca:

• I miejsce zajęła Bernadeta Trela
  • II miejsce przyznano Agacie Stolorz

W kategorii osoby dorosłe Jury wyłoniło następujących zwycięzców:

• I miejsce zajęła Patrycja Hornig
  • II miejsce zajęła Katarzyna Grabowicz
  • III miejsce Urszula Klyczka, Anna Nowak

Ponadto Jury przyznało wyróżnienia dla Dagmary Kupczyk, oraz Weroniki Parysz.

W niedzielę 23.11. o godzinie 13.30. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów, nagród rzeczowych i książkowych. Część oficjalną na scenie głównej SPODKA poprowadziła Joanna Figura ( dyrektorka MOK-u z Lędzin) wręczająca pamiątkowe dyplomy, natomiast nagrody rzeczowe czyli długopisy i pióra firmy „Parker” wręczali Rafał Macek – dyrektor generalny firmy „Parker” i Anna Wilczek – przedstawiciel tej firmy na Śląsk. Nagrody książkowe wręczał Henryk Woźniak (wice przew. OSK) zaś ufundowali je: Wydawnictwo Sonia Draga , Bellona ,Helion , księgarze zrzeszeni w Polskich Księgarniach , MOK Lędziny.

Należy dodać, że większość zwycięzców to mieszkańcy naszego miasta i powiatu. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom ich niesamowitych umiejętności, talentu i lekkości pióra. Powstałe – konkursowe prace będą eksponowane w sali audiowizualnej na Placu Farskim w Lędzinach do końca roku 2014.