Kulig z Miejskim Ośrodkiem Kultury

W dniu 5 lutego br. chętni mieszkańcy naszego miasta skorzystali z propozycji Miejskiego Ośrodka Kultury – wyjazdu na Przełęcz Salmopolską w Szczyrku.

Kulig z MOK

W wycieczce udział wzięło 45 osób. Na miejsce uczestnicy dotarli o godzinie 12.15, gdzie w urokliwym „Gościńcu” mogli smakować specjałów kuchni regionalnej. Po obiedzie grupa udała się na ponad dwugodzinną trasę na taras widokowy „Biały Krzyż”. Po powrocie do „Gościńca” uczestnicy autokarem zostali przewiezieni do centrum Szczyrku gdzie ze względu na pogodę czekały na nich konne dorożki, które uatrakcyjniły zwiedzanie miasta.

Przejazd zakończono pod Amfiteatrem, gdzie pod skoczniami przygotowane było ognisko z pieczeniem kiełbaski, bułeczką, kawą, herbatą i grzańcem góralskim. Po godzinie 20.00 zadowoleni mieszkańcy naszego miasta pożegnali się ze Szczyrkiem i bezpiecznie dotarli do swoich domów.

Wyjazd okazał się wspaniałą możliwością nawiązania nowych znajomości, poszerzenia wiedzy o regionaliźmie, zdobyciu nowych informacji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom wyjazdu za wspaniałą atmosferę, zdyscyplinowanie i humor, który nikogo nie opuszczał.

Jednocześnie zapraszamy do skorzystania z następnych ofert Miejskiego Ośrodka Kultury znajdujących się na stronie naszego miasta, a także na tablicy ogłoszeń MOK w Lędzinach. (ul. Hołdunowska 39)