„Lato w teatrze” w Tychach

„Lato w teatrze” w Tychach to czternastodniowe warsztaty: reżyserskie, aktorskie, choreograficzne, muzyczne, scenograficzne i dziennikarsko–filmowe zakończone pokazem spektaklu pod roboczym tytułem: „Droga”.

Lato w teatrze

Materiałem wyjściowym będzie tekst Maliny Prześlugi pt. „Pręcik”, który stanowić będzie podstawę dla wszystkich prowadzących i uczestników warsztatów.

Dramat Prześlugi to opowieść o rzeczach – przedmiotach dziewczynki m.in. kapci, misia, poduszek, które pewnego dnia budząc się zauważają brak dziewczynki w pokoju. Uporządkowany świat zostaje zachwiany, a wszyscy przyjaciele postanawiają udać się w podróż, aby odnaleźć dziewczynkę. Wędrówka kończy się w szpitalu tam wszyscy dowiadują się, że przyjaciółka choruje i odchodzi tam „do skarpetkowego nieba…”.

Piękna opowieść o przyjaźni, miłości i potrzebie bliskości drugiej osoby. Bardzo istotne jest także dotykanie trudnego tematu odchodzenia, ale w sposób pogodny i radosny. Temat dramat jest wyjściem i początkiem pracy na poszczególnym warsztacie.

W trakcie pierwszego tygodnia pracy instruktorzy skupią się na przekazaniu warsztatu z danej dziedziny.

W drugim tygodniu rozpoczniemy pracę nad wspólnym projektem „Droga”. Grupa reżyserska zostanie połączona z aktorami, aby młodzi reżyserzy mogli uczyć się warsztatu reżyserskiego mając do dyspozycji aktorów. Grupa scenograficzna wraz z instruktorem będzie wykonywała scenografię i bardzo ważny w tym projekcie przedmiot, spotykając się z reżyserami i wymieniając projektami i pomysłami. Grupa muzyków i tancerzy konsultować będzie swoje działania z reżyserami, tak aby powstało wspólne dzieło. Młodzi filmowcy i dziennikarze będą mieli możliwość podglądania pracy wszystkich i opisywania, rejestrowania całości, aby w końcowym etapie powstał dokument, który prezentowany będzie w ostatnim dniu projektu po premierze.

NAJWAŻNIEJSZYM ZAŁOŻENIEM PROJEKTU JEST TO, ABY TO MŁODZIEŻ BYŁA GŁÓWNYM TWÓRCĄ SPEKTAKLU, ABY POPRZEZ DZIAŁANIE SZTUKĄ NASTĄPIŁO ZINTEGROWANIE I OTWORZENIE NOWYCH POKŁADÓW WYOBRAŹNI I MOŻLIWOŚCI MŁODEGO CZŁOWIEKA.

Warsztaty są bezpłatne pod warunkiem uczestnictwa we wszystkich zajęciach.
Zapraszamy wszystkich od 13 roku życia, na zgłoszenia czekamy do 21.06.2013.
Rekrutacja: Teatr Mały, Organizacja Widowni, pok. 81 Paulina Świątkowska-Kępińska tel. 32 227-36-16, paulaswiat@poczta.onet.pl, teatr.maly@teatrmaly.tychy.pl