Kontrast

Czcionka A A A

kup bilecikkupbilecik.pl Znajdziesz nas na

Mikołajki na szachowo

W mikołajkowy wieczór tradycyjnie już Miejski Ośrodek Kultury zorganizował w swojej siedzibie otwarty turniej szachowy. Nad jego przebiegiem czuwali niestrudzeni w organizacji kolejnych szachowych imprez Józef Kaleta i Janusz Gondzik. Czas gry wynosił 15 minut, a sama rywalizacja toczona w kategoriach do lat 12 oraz 18 przyciągnęła do gry 35 zawodników.

W gronie zawodników najmłodszych zwyciężył Paweł Komandera z Imielina, wyprzedzając Grzegorza Niesyto z lędzińskiej Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Pawła Soblika z SP nr 1 w Lędzinach. W rywalizacji dziewcząt w kategorii do lat 12 bezkonkurencyjna okazała się uczennica Szkoły Podstawowej z Chełmu Śląskiego – Aleksandra Palka. Z kolei, Magdalena Kuliczkowska, na co dzień uczennica lędzińskiego Gimnazjum nr 2, zdominowała rywalizację w grupie dziewcząt do lat 18. Wśród chłopców wszystkie miejsca na podium zajęli lędzinianie: zwyciężył Mateusz Pudzianowski z PZS Lędziny, drugie miejsce zajął Arkadiusz Łyszcz (na co dzień uczeń tyskiego Technikum), a trzecia lokata przypadła w udziale Tomaszowi Ferencowi z Gimnazjum nr 2.

Tekst: Marcin Podleśny