Operetka w plenerze „Noc w Wenecji”

Marzyliście o tym, by wziąć udział w weneckim karnawale? Właśnie jest ku temu okazja: Miejski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na operetkę w plenerze „Noc w Wenecji”, która odbędzie się w zespole Pałacowo- Parkowym w Młoszowej.

Wyjazd odbędzie się w dniu 24.06.2016, o godzinie 18.00 spod siedziby Miejskiego Ośrodka Kultury, planowany powrót ok.23.30. Koszt wyjazdu wynosi 20,00 zł. Zapisy w siedzibie MOK, lub pod numerem telefonu 32 326 78 33.

„Noc w Wenecji” to operetka wielkiego Johanna Straussa, wiedeńskiego mistrza gatunku. W kanonie operetkowych przebojów stałe miejsce zajęła zwłaszcza pochodząca z niej przepiękna serenada Caramella „Zejdź do gondoli”. W Gliwickim Teatrze Muzycznym „Noc w Wenecji” wyreżyserował Marcin Sławiński, jeden z najlepszych polskich reżyserów komediowych, a za pulpitem dyrygenckim stoi Wojciech Rodek, kierownik muzyczny GTM. O karnawałowy przepych zadbali Barbara Ptak, wybitna kostiumograf, współtwórczyni największych arcydzieł polskiej kinematografii (m.in. nominowanych do Oscara „Ziemi obiecanej”, „Faraona”, „Noża w wodzie” oraz „Nocy i dni”), z gliwicką sceną operetkową związana niemal od początku jej istnienia.

Operetka w plenerze „Noc w Wenecji”