Operetka „Zemsta nietoperza” w plenerze

Miejski Ośrodek Kultury w Lędzinach organizuje wyjazd do Bytomia na operetkę Johanna Straussa „Zemsta nietoperza”. Wyjazd na operetkę w plenerze odbędzie się 23 czerwca o godzinie 18.00 z siedziby Miejskiego Ośrodka Kultury w Lędzinach. Cena wyjazdu 20 zł. Ponieważ organizator imprezy nie zapewnia miejsc siedzących prosimy zabrać ze sobą stołeczek lub krzesełko plenerowe.

Bytomska noc

Operetka w reżyserii i z choreografią Henryka Konwińskiego, w inscenizacji Feliksa Widery, z udziałem solistów, chóru i orkiestry Opery Śląskiej pod dyrekcją Tadeusza Serafina urzeka barwnością scen, dowcipem dialogów i niewyczerpanym „szampańskim humorem”. “Zemsta nietoperza” to wspaniała komedia muzyczna, w której króluje szampan i wiedeński walc. Rewia operetkowych przebojów, rewelacyjna uwertura, słynna aria Adeli, czardasz Rozalindy, błyskotliwy urok postaci oraz mnóstwo zabawnych dialogów w mistrzowskim tłumaczeniu Juliana Tuwima sprawią, że wieczór ten na długo pozostanie w pamięci widzów, a melodie straussowskie będą same się nucić zaraz po zakończonym przedstawieniu. Zapowiada się kolejna noc pełna radości i artystycznych doznań!