Pierwsze doznania kabaretowe za nami

Kabaretowy sezon w pełni. Wiele stacji telewizyjnych aktywnie angażuje się w promowanie kabaretów. W stałym grafiku Telewizji Polskiej zawsze było miejsce na cykliczne programy rozrywkowe z udziałem grup kabaretowych.

W bardzo bogatym planie imprez Miejskiego Ośrodka Kultury uwzględniono również występy kabaretowe. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom mieszkańców w sobotę 22 października o godzinie 18.00 w sali widowiskowej “Piast” miał miejsce program grupy kabaretowej “KaŁaMaSz”.

Kabaret KaŁaMaSz

Kałamasz to klasyka kabaretu – kabaretu z ogromną dozą inteligentnego żartu. W kabarecie wystąpili: Jacek Łapot, Bogdan Kalus, Dariusz Szweda, Sylwester Maciejewski. Jest to zatem mieszanka kabaretu “Długi” oraz aktorów serialu “Rancho”. Znakomita większość programu zaproponowanego przez kabaret to pomysły, tematy i rozwiązania zupełnie nowe jednak, zadowalające zarówno miłośników “starego” kabaretu “Długi” jak i fanów humoru z serialowej “ławeczki” w Ranczu. Tematy zaproponowane przez artystów odważniejsze zarówno w formie, jak i treści, jednak niezmiennie na poziomie inteligentnego odbiorcy. Ich humor to inteligentne zmierzenie się z tematem absurdu i czarnego humoru. Potrafili w kontrowersyjny sposób poruszyć temat kleru, przedstawić i skrytykować fakt, że stajemy się coraz bardziej interesowni. Pokazany został świat, w którym pieniądz zagłusza emocje, wypiera ideały, a człowiek i jego problemy stają się tylko możliwością by mieć “więcej”. Wydaje się, że to inteligentne zmierzenie się z tematem absurdu i czarnego humoru dotarło do naszych lędzińskich odbiorców. Program w wykonaniu grupy kabaretowej trwał 90 minut i nieprzerwanie utrzymywał widownię ze śmiechem na ustach. Po programie aktorzy bardzo chętnie składali autografy, robili fotografie i rozmawiali z widownią.

Zapraszamy do naszej galerii by obejrzeć jak bawili nas aktorzy z grupy “KaŁaMaSz”. Mamy nadzieję, że taka forma spędzania wolego czasu zaproponowana przez Miejski Ośrodek Kultury znajdzie swoich odborców w Lędzinach, dlatego już dzisiaj zapraszamy na kolejny kabaret. 13 listopada o godzinie 18.00 zapraszamy na kabaret w wykonaniu Grzegorza Halamy.