Pierwszy dzień wiosny z MOK

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny Miejski Ośrodek Kultury zorganizował dla dzieci szkolnych i przedszkolnych szereg atrakcji.

Pierwszy dzień wiosny

W sali widowiskowo-kinowej „Piast” rozpoczynając od godziny 8.00 odbyły się cztery przedstawienia dla dzieci z SP1, SP3 oraz Miejskich Przedszkoli nr 1 i nr 2. Piąte przedstawienie odbyło się w Zespole Szkół w Goławcu. Dzieci obejrzały przedstawienie kukiełkowe w wykonaniu Teatru Każdej Sztuki z Nowego Sącza.

Spektakl „O królewnie w Storczyk Zaklętej” to wspaniała opowieść przekazująca wartości o przyjaźni, tolerancji oraz szacunku do innych i otaczającego świata. Po każdym zakończonym spektaklu dzieci odpowiadały na pytania dotyczące występujących postaci, w zamia za co otrzymały nagrody książkowe.

Pierwszy dzień wiosny

Dla starszych dzieci z klas IV – VI Miejski Ośrodek Kultury zorganizował Międzyszkolne rozgrywki ekologiczno-sportowe na hali w Fundacji Rozwoju Sportu Kultury Fizycznej i Turystyki. Do rozgrywek zgłosiło się 6 pięcioosobowych drużyn ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. J. Ch. Ruberga oraz ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. K. Miarki.

W dziesięciu różnorodnych konkurencjach przedstawiciele klas IV, V i VI z poszczególnych szkół rywalizowali ze sobą o tytuł „Eco-sportowca”. Konkurencje były różnorodne począwszy od biegu sztafetowego, poprzez wyścig kangurów, rozwiązywanie krzyżówek ekologicznych oraz rzuty lotkami do tarczy. Jednym z zadań była prezentacja Marzann. Marzanny przygotowywane były przez dzieci w szkołach pod okiem nauczycieli, w czasie rozgrywek uczestnicy dokonywali ich prezentacji.

Pierwszy dzień wiosny

Trzyosobowe Jury w składzie: przewodnicząca – Renatata Zazakowny – kierownik Referatu Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Szkód Górniczych, Joanna Figura – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Lędzinach oraz Antoni Górnik – członek Rady Programowej Miejskiego Ośrodka Kultury w wyniku podliczonych głosów przyznało tytuł „Eco sportowca” w kategorii klas IV i V przedstawicielom Szkoły Podstawowej nr 3 im. J. Ch. Ruberga w kategorii klas VI tytuł „Eco-sportowca” otrzymała drużyna ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. K. Miarki. Puchary dla zwycięzców ufundowała Firma „Ekorec”, nagrody dla uczestników Urząd Miasta Lędziny natomiast nagrody dla szkół Miejski Ośrodek Kultury w Lędzinach. Całą imprezę poprowadził Tomasz Bielusiak.

Na koniec serdecznie dziękujemy prezesowi Fundacji Rozwoju Sportu, Kultury Fizycznej i Turystyki Andrzejowi Kostyrze za nieodpłatne udostępnienie hali sportowej.

Dziękujemy również wszystkim szkołom i przedszkolom za uczestnictwo w „Powitaniu Wiosny” a zwycięzcom gratulujemy.

Zapraszamy do udziału w kolejnych przedsięwzięciach i imprezach artystycznych organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury.