Podsumowanie pierwszego miesiąca „Wakacji bez uzależnień 2016”

Pogoda nam dopisywała, dobry humor i radość również towarzyszyły.

Za nami pierwszy miesiąc wakacji, jesteśmy także na półmetku programu „Wakacje bez uzależnień 2016” organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Lędzinach, a finansowanym przez Urząd Miasta Lędziny. W ramach programu, organizowany jest czas wolny dla dzieci, które mogą uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych, wycieczkach, przedstawieniach oraz warsztatach. Zajęcia stacjonarne, które odbywały się co wtorek w Miejskim Ośrodku Kultury oraz Zespole Szkół na Goławcu to przede wszystkim zajęcia plastyczne oraz sportowe, ale nie brakowało również gier planszowych, czy bajek, oraz zabaw, które organizowali dla dzieci opiekunowie. Środa stała pod znakiem przedstawień, które odbywają się w sali widowiskowej „Piast” w Lędzinach. Dzieci podziwiać mogły Skrzata psotnika, Boba Budowniczego, Skarbnika w kopalni, czy Iluzjonistę, który dał pokaz swoich umiejętności. W pierwszym miesiącu wakacji dzieci wyjeżdżały również na wycieczki, które z reguły odbywały się w czwartki. I tak dzieci wybrały się do Borowej Chaty w Jaworznie, gdzie uczestniczyły w warsztatach chemicznych; do Multikina w Tychach na bajkę „Bardzo Fajny Gigant” oraz poczęstunek w McDonald’s; a także do ZOO w Opolu, gdzie wraz z opiekunami podziwiały egzotyczną faunę świata. Ostatni tydzień lipca, to czas warsztatów szycia zwierzątek z materiału, każde dziecko przyniosło z warsztatów własnoręcznie uszyte zwierzątko.

Przed nami jeszcze drugi miesiąc wakacji z równie atrakcyjnym programem.

Warsztaty w Borowej Chacie Wycieczka do ZOO w Opolu Warsztaty Zwierzątka z filcu