Spektakl ,,Brat naszego Boga’’

27 października w Sali widowiskowej „Piast” odbył się wyjątkowy w dzisiejszych czasach spektakl BRAT NASZEGO BOGA.

Sztuka ta, której autorem jest Karol Wojtyła, to rzecz o drodze duchowej Adama Chmielowskiego który stał się Bratem Albertem, a za naszej pamięci Świętym.

Spektakl ,,Brat naszego Boga’’

Jak napisał reżyser spektaklu Andrzej M. Marczewski „Brat naszego Boga” jest dramatem o wyborze drogi życiowej. Ale również o bardzo osobistym kontakcie z Chrystusem, z Bogiem. Dla ludzi działających w obszarze sztuki to wyjątkowa rzecz o drodze, o wyborze między posłannictwem artysty a posłannictwem posłannika.

Spektakl wyreżyserował Andrzej Maria Marczewski, scenografię przygotował Tadeusz Smolicki, a muzykę skomponował Tom Soltron Czartoryski. W sztuce wystąpili: Jerzy Mazur, Jadwiga Andrzejewska, Magdalena Tomaszewska, Piotr Adamczyk, Marcin Piejaś, Andrzej Baranowski.

Spektakl ,,Brat naszego Boga’’

Produkcję dofinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury- „Kultura Dostępna” – projekt „Karol Wojtyła – prezentacje”, a prezentacje spektaklu w ramach tego projektu patronatem honorowym objął Wojewoda Śląski Pan Jarosław Wieczorek.

Aktorom gratulujemy wspaniałego występu, oraz życzymy kolejnych sukcesów na deskach scen teatralnych w całym kraju.