Sztuka teatralna „Rzecz wielce niebezpieczna”

Miejski Osrodek Kultury w Lędzinach serdecznie zaprasza na sztukę teatralną pt. „Sat periculosum est hoc. Rzecz wielce niebezpieczna”, która odbędzie się w dniu 26.11.2016 r. w sali widowiskowej “Piast” o godzinie 17.30.

Rzecz wielce niebezpieczna

“Rzecz wielce niebezpieczna”- to spektakl historyczno-symboliczny dotyczący życia i męczeńskiej śmierci ks. Pawła Kontnego. Kapłan ten należący do „księży niezłomnych” śląskiej ziemi, odznaczał się wielką gorliwością i męstwem w obronie wiary i polskości. Podczas okupacji hitlerowskiej głosił kazania w języku polskim, za co był więziony w Mikołowie. Został zastrzelony przez żołnierzy rosyjskich usiłujących dokonać gwałtu na mieszkankach Lędzin.

Spektakl został przygotowany przez Żorski Teatr Muzyczny oraz grupę teatralną SKENE, we współpracy z profesjonalnymi muzykami i tancerzami. Stanowi on symboliczną adaptację wyżej wymienionych zdarzeń. Podejmuje również refleksję na temat kapłaństwa i konsekwencji bycia świadkiem Chrystusa we współczesnym świecie. W spektaklu pojawia się autorska muzyka częściowo wykonywana na żywo, nawiązująca charakterem do współczesności i tradycyjnych śpiewów chorałowych. Została skomponowana przez utalentowanego młodego kompozytora Przemysława Schellera zdobywcy wielu nagród i wyróżnień w kraju i za granicą. Sceniczny ruch wykonywany przez studentów PWST WTT pozwala widzowi przenieść się w świat teatralnych znaków i symboli.

Bilety w cenie 15,00 zł dostępne w siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury w Lędzinach, ul. Hołdunowska 39 lub w kasie kina “Piast” na godzinę przed spektaklem.