Kontrast

Czcionka A A A

kup bilecikkupbilecik.pl Znajdziesz nas na

Turniej szachowy „Dzień Dziecka 2014”

W dniu 2 czerwca 2014 r. w ramach świętowania Dnia Dziecka w Ośrodku Błogosławiona Karolina w Lędzinach, pod patronatem MOK Lędziny, odbył się Otwarty Turniej Szachowy “Dzień Dziecka 2014”, który otwarł dyrektor ośrodka Piotr Goj.

W siedmiorundowym turnieju po 10 min. uczestniczyło 18 zawodników.Turniej sędziował Józef Kaleta. W kategorii głównej szkół podstawowych wygrał Sebastian Smoleń z SP-4 (4 pkt.),przed Szymonem Freitag z SP-1 (4 pkt.)
i Mateuszem Manzel SP-3 (3 pkt.).Kolejne miejsca zajęli Rafał Wojtala z SP-1,Kamil Ptak z SP-3 i Dominik Szandar z SP-1. W kategorii szkół gimnazjalnych wygrała jedyna startująca w turnieju szachistka, Magdalena Kuliczkowska z G-2, przed Marcinem Makoszem z G-2.Z zawodników spośród szkół ponadgimnazjalnych najlepszym był Mateusz Pudzianowski z PZS w Lędzinach.W klasyfikacji ogólnej pierwsze miejsce zajął Tomasz Kołakowski (5,5 pkt.),drugie Mateusz Pudzianowski (5 pkt.), a trzecie Rafał Liszka (5 pkt.) – oboje z PZS Lędziny.W turnieju uczestniczył też Jan Skutela.

Kilku szachistów miało okazję zmierzyć się na szachownicy z przybyłym na turniej Burmistrzem Miasta Lędziny, Wiesławem Stambrowskim. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali instruktorzy szachowi Janusz Gondzik i Józef Kaleta. Nagrody ufundowane przez MOK Lędziny wręczał Janusz Gondzik i burmistrz Wiesław Stambrowski.