Wyniki eliminacji do „Śląskiego Śpiewania”

13 kwietnia 2012 roku w sali widowiskowej „Piast” w Lędzinach odbyły się eliminacje rejonowe do XIX Regionalnego Przeglądu Pieśni „Śląskie Śpiewanie” im. prof. Adolfa Dygacza.

Śląskie Śpiewanie

W eliminacjach wzięło udział 18 podmiotów wykonawczych. Jury w składzie:

• Magdalena Makaruk,
  • Elżbieta Mrowiec,
  • Tomasz Wrona

oceniało wykonawców, biorąc pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, zachowanie cech gwarowych, walory wokalne, akompaniament, choreografię, ogólny wyraz artystyczny. Do udziału w konkursie finałowym, który odbędzie się w Piekarach Śląskich, zakwalifikowali się następujący wykonawcy:

1. Solistka Klaudia Rogalska – Gminna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Bojszowach,
  2. Zespół wokalny “Koniczynki” – Miejskie Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Lędzinach,
  3. Solistka Wiktoria Kozioł – Szkoła Podstawowa nr 11 w Mysłowicach,
  4. Szkolny Zespół Folklorystyczny – Szkoła Podstawowa nr 3 w Bieruniu, Bieruński Ośrodek Kultury,
  5. Zespół Pieśni i Tańca „Frydkowianie” – Szkoła Podstawowa we Frydku
  6. Zespół wokalny “Radość” – Miejski Ośrodek Kulrury w Lędzinach,