XIII edycja Wojewódzkiego Festiwalu Muzyki i Tańca „Na talent nie ma rady”

W dniach 29 i 30 maja 2017 r. w sali widowiskowej „Piast”, Miejski Ośrodek Kultury zorganizował XIII edycję Wojewódzkiego Festiwalu Muzyki i Tańca „Na talent nie ma rady”.

XIII edycja Wojewódzkiego Festiwalu Muzyki i Tańca

Patronatem Honorowym Festiwal objął Starosta Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego Bernard Bednorz, który ufundował uczestnikom i opiekunom nagrody, dyplomy i statuetki.

Każdy z uczestników Festiwalu odebrał podziękowania i gratulacje.

W dniu tanecznym tj 29.05.2017r jury w składzie: przewodnicząca: Krystyna Charchut, oraz członkowie: Kornelia Szostak, Justyna Hanzel, w wyniku podliczonych głosów przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

W kategorii: taniec – soliści

• I miejsce zajęła: Inez Stefańska z OPP w Bielsku- Białej,
  • II miejsce zajęła: Gabriela Frączek- z OPP w Bielsku Białej,
  • III miejsce zajęła: Karolina Grzybek z MDK nr 1 w Tychach,
  • Wyróżnienie przyznano: Zuzannie Kielma z MDK nr 1 w Tychach.

W kategorii: taniec – zespoły

• I miejsce zajęła : Formacja Tańca Jazzowego JJ z świetlicy przy MDK Mikuszowicach Krakowskich,
  • II miejsce zajął zespół CORRIDA z MDK nr 1 w Tychach,
  • III miejsce zajął zespół Hijacked z MDK nr 2 w Tychach,
  • Wyróżnienie przyznano: „Arabesque” – prywatna szkoła baletowa w Katowicach.

W dniu muzycznym 30 maja 2017 roku jury w składzie: przewodniczący komisji: Roman Jochymczyk, oraz członkowie: Eleonora Stefanek i Adam Stalmach, w wyniku podliczonych głosów przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

W kategorii: soliści

• I miejsce zajęła Ada Dołęgowska z MDK nr 1 w Tychach,
  • II miejsce zajęła Dominika Centner z MDK nr 1 w Tychach,
  • III miejsce zajęła Daria Ladrowska z Ogniska muzycznego w Tychach,
  • Jury postanowiło przyznać wyróżnienie dla Agaty Dyrdy.

W kategorii: zespoły wokalno-instrumentalne

• I miejsce przyznano PZS Band z Bierunia,
  • II miejsce zajął zespół Rockcats z GOPS w Bojszowach,
  • III miejsce zajął Duet wokalno- instrumentalny z Gimnazjum nr 3 w Mysłowicach.

XIII edycja Wojewódzkiego Festiwalu Muzyki i Tańca XIII edycja Wojewódzkiego Festiwalu Muzyki i Tańca

Festiwal ma już swoich stałych bywalców, sympatyków i uczestników. Ich poziom i pracowitość jest bardzo widoczna. Poprzeczka konkursowych zmagań była bardzo wysoka i tym bardziej serdecznie wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału i owocnego występu. Każdy uczestnik zaprezentował swój indywidualizm i profesjonalizm.

Serdecznie dziękujemy za waszą pasję, zaangażowanie i miłość do sztuki. Zapraszamy jednocześnie do udziału w kolejnych edycjach Festiwalu, jak również zachęcamy do udziału w innych konkursach, festiwalach i przeglądach organizowanych przez MOK Lędziny.

Najserdeczniejsze podziękowania składamy Panu Staroście Powiatu Bieruńsko – Lędzińskiego Bernardowi Bednorzowi za finansowanie nagród, dyplomów i nagród w tegorocznym Festiwalu. Wsparcie i pomoc w organizacji Festiwalu Pana Starosty Bernarda Bednorza jest nieoceniona.