XXV Regionalny Przegląd Pieśni „Śląskie Śpiewanie” – eliminacje rejonowe

Związek Górnośląski w Katowicach, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny i Telewizja TVS serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej, jubileuszowej edycji „Śląskiego Śpiewania”.

Eliminacje rejonowe w Lędzinach odbędą się 15.05.2018 r. w sali “Piast” w Lędzinach od godz. 10:00.

Propagowanie wartości muzycznych naszego regionu wraz z odtwarzaniem i przekazywaniem tradycji ludowych Śląska, należy do ważnych zadań współczesnych wykonawców. Paleta odmian śląskiego stroju, wielość wariantów tekstowych i melodycznych pieśni, podobieństwa i różnice w schematach regionalnych tańców i zabaw, świadczą o różnorodności tych elementów, znacznych wpływach lokalnych oraz o silnej motywacji pokoleń do ocalenia kulturowych i muzycznych wartości naszego regionu. Zachowanie cech autentyczności kultury regionu w jego różnych częściach, odtwarzanie i przekazywanie tradycji muzycznych wraz ze specyfiką i swoistymi dla subregionów elementami – to założenia programowe przeglądu „Śląskie Śpiewanie”. Włączmy się czynnie w ideę kultywowania i odkrywania na nowo bogactwa, piękna i szlachetności śląskiej pieśni, która od wielu już lat jednoczy pokolenia.

Tegoroczne przeglądy rejonowe odbędą się zgodnie z Harmonogramem Eliminacji Rejonowych w ośmiu ośrodkach: w Łaziskach Górnych, Czerwionce-Leszczynach, w Lędzinach, Suszcu, Zabrzu, Piekarach Śląskich, Katowicach, Łubnianach. Regulamin przeglądu i karta zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej: www.zespolslask.pl Więcej informacji udziela Śląskie Centrum Edukacji Regionalnej – kontakt telefoniczny: +48 34 3106403, e-mail: centrum.edukacji@zespolslask.pl

Harmonogram XXV Regionalnego Przeglądu Pieśni „Śląskie Śpiewanie”Pobierz plik

RegulaminPobierz plik