Zaproszenie na spektakl operowy w Lędzinach

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na spektakl operowy (PRAPREMIERA) „Dyrektor Teatru” W. A. Mozarta 17 marca o godzinie 18.00 w sali widowiskowej „Piast” w Lędzinach. Cena biletu 25 zł.

Dyrektor Teatru

„Dyrektor Teatru” to wyjątkowo udany przykład komedii muzycznej, singspielu, a więc połączenia opery z teatrem, w którym partie recytatywne są mówione. Niezwykle zabawne dzieło Mozarta okazuje się spośród oper komicznych jednym z najbardziej aktualnych w dzisiejszych czasach. Poruszana w dziele problematyka związana z finansowaniem kultury wysokiej była i jest niemal integralna z uprawianiem opery od samego momentu jej powstania. Ta jednoaktowa forma, znakomicie napisana, charakteryzująca się bardzo ciekawym libretto stanowiła dla nas szkielet do rozbudowy spektaklu.

Obsada: Madame Herz – Roksana Majchrowska, sopran Mademoiselle Silberklang, – Justyna Dyla, sopran Monsieur Vogelsang – Jarosław Wewióra, tenor Buff – Sebastian Gabryś, bas-baryton