Rejonowe eliminacje XXIII Regionalnego Przeglądu Pieśni „Śląskie Śpiewanie” 2016

Miejski Ośrodek Kultury w Lędzinach informuje, iż w dniu 14.04.2016 r. w sali widowiskowej „Piast” odbyły się XXIII Regionalny Przegląd Pieśni im. Prof. Adolfa Dygacza „Śląskie Śpiewanie”.

Rejonowe eliminacje XXIII Regionalnego Przeglądu Pieśni Śląskie Śpiewanie 2016

W Przeglądzie udział wzięło 13 podmiotów wykonawczych, które prezentowały bardzo wysoki poziom. Jury w składzie: dr. Karolina Banach reprezentująca Zespół Pieśni i Tańca „ Śląsk”, Piotr Hankus z Górnośląskiego Towarzystwa, oraz Renata Ziaja Naczelnik z Wydziału Komunikacji Społecznej, Promocji, Kultury, Sportu, Funduszy Europejskich i Współpracy w Lędzinach.

W tym roku po raz pierwszy Związek Górnośląski podjął decyzję, o nie podawaniu wyników eliminacji rejonowych dopóki nie skończą się pozostałe przesłuchania na w/w szczeblu. Ostatnie przypadają w dniu 19 maja 2016 r. w Piekarach Śląskich.

Za utrudnienia przepraszamy.

Rejonowe eliminacje XXIII Regionalnego Przeglądu Pieśni Śląskie Śpiewanie 2016