„Mistrz i Uczeń” – wystawa fotografii w Galerii Foyer w Kielcach

Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga zaprasza na wystawę fotografii Zbigniewa Podsiadło i Dominiki Dzierżymirskiej-Podpłomyk, pt. „Mistrz i Uczeń”. Wernisaż odbędzie się w dniu 4 stycznia 2013 r. o godz. 18.00, a sama wystawa potrwa do 24 stycznia 2013r.

fot. Dominika Dzierzymirska-Podpłomyk

Wystawa, którą Państwu prezentujemy nawiązuje do odwiecznej relacji Mistrz-Uczeń, która zawsze jest relacją dynamiczną i wzajemnie się dopełniającą. Jej poszczególne etapy prowadzą od naśladownictwa aż do dialogu, a fascynacja i chęć uczenia się oraz tęsknota za odnalezieniem własnej drogi stanowią oś jej istnienia.

Zarówno dla Mistrza, jak i jego uczennicy, fotografia jest wielką miłością i pasją, a tworzenie prawie wyłącznie w konwencji czerni i bieli dostrzeganiem wszelakich odcieni szarości.  Według nich bowiem właśnie czarno-biała fotografia najlepiej opowiada, że tak naprawdę świat nie jest wyłącznie czarno-biały….